Jdi na obsah Jdi na menu
 

Galerie ve věži

 

288cs_2.jpg

 

 

 

  

288cs_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Příspěvky

Galerie ve věži 2017

První výstavu letošního roku zahájila městská Galerie ve věži v sobotu 6. května  v 17 hodin vernisáží výstavy výrazného umělce střední generace LUĎKA RATHOUSKÉHO.

V letech 1999 až 2005 studoval Akademii výtvarných umění v Praze, v roce 2004 se školil na akademii krásných umění v Antverpách v Belgii. Po studiích se vedle malování věnoval také galerijní a kurátorské práci. Od roku 2011 je Luděk Rathouský vedoucí ateliéru Malba II na fakultě výtvarného umění VUT v Brně.

Od roku 2000 je zakládajícím členem umělecké skupiny RAFANI (rafani.blogspot.com), která se věnuje společenským tématům, otázkám morálky, zodpovědnosti a kolektivní historické paměti. Využívá k tomu performanci, videoinstalace, tanec a kombinace různorodých akcí. Rafani již získali svými vystoupeními silné ohlasy nejen doma,ale i v zahraničí (Francie, Polsko).

Luděk Rathouský vystavuje v naší galerii svoji volnou malířskou tvorbu. Svoji výstavu nazval ZLATÁ VERTIKÁLA a rozhodl se, že výstavu bude také sám „vertikálně“ instalovat, a tak se můžete těšit na něco netradičního. Obrazy pochází z několika cyklů, kde se malíř tématicky věnoval české gotice a starým mistrům a kde hojně používal zlatou barvu.

dscn2386.jpgdscn2382.jpgdscn2392.jpg

 
16. 5. 2017 | Rubrika: Galerie ve věži